SZC logo

Kisvárdai Szakképzési Centrum

OM kód: 203043/003 | 4900 Fehérgyarmat Május 14. tér 16.

Intézmény logo

KSZC Fehérgyarmati Petőfi Sándor Technikum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

2024. febr. 1.

• Pályaválasztás

Pályaorientációs nap a Petőfiben

Az éves munkatervnek megfelelően került megszervezésre 2024. január 26-án a Kisvárdai SZC Fehérgyarmati Petőfi Sándor Technikumban a Pályaorientációs nap.

Pályaorientációs nap a Petőfiben
A nap szlogenje az „A szakmám az életem” gondolat lett, hiszen az iskolában oktatott két ágazatról olyan többlet információkhoz jutottak a fiatalok, melyek minden bizonnyal jól hasznosulnak majd a munkába állás és a karrier építés alkalmával.
Ennek érdekében két meghívott előadó tartott szakmaspecifikus tájékoztatót:
1. PISÁK SZABOLCS – E-Szoft cégcsoport vezetője,
2. BALOGH SÁNDOR – Pénzügyi-számviteli ügyintéző-Vállalkozási mérlegképes könyvelő.
Mindketten személyes példájukon keresztül beszéltek a szakma gyakorlásának nehézségeiről és elért sikereikről. Munkáltatói nézőpontból mutatták be a technikusokkal szemben támasztott szakmai elvárásokat és kitértek azokra a készségekre is, melyek nem hiányozhatnak egy munkavállaló „kelléktárából”!
Az előadásokkal párhuzamosan a diákok egy ismertetőt tekintettek meg „A XXI. századi kompetenciák” címmel.
A naphoz kapcsolódóan előzetes feladatként minden osztálynak készítenie kellett egy az ágazatáról/szakirányáról szóló bemutatót illetve egy interjút, melyben megkérdeztek egy egykori petőfist, hogy hogyan hasznosította/hasznosítja az nálunk tanult ismereteket. A legsikeresebb pályaművet a 10.a osztály állította össze, így az ő bemutatójukat közösen is megnézték az iskola diákjai és oktatói.
Ugyancsak megtekintették a legjobbnak talált interjút, melyet a 12.a osztály készített Danó Richárd egykori tanulónkkal, akinek rendkívül motiváló gondolatai tökéletesen kiegészítették a nap célját!"

GALÉRIA

Pályaorientációs nap 2024.01.26